Музей

 
Краєзнавчий музей
 
при Шкарівській загальноосвітній школі
 
І-ІІІ ступенів
 
 
Краєзнавчий музей с. Шкорівка був
 
відкритий у 1986році
 
В 2001 році музей пройшов відомчу
 
реєстрацію, а в 2008 році музею
 
було присвоєно звання «Зразковий музей».
 
Площа музею 125 м2
 
Експозиційна 280 м2
 
Загальна кількість експонатів 1156
 
 
Краєзнавчий музей с. Шкорівка був створений 25 років тому. Очолював роботу по створенню музею його громадський директор, вчитель історії Ярошевия Андрій Петрович.
Сьогодні наш музей складається з двох кімнат та восьми оглядових залів. 1)Наш край у сиву давнину. 2)Інтер 'єр селянської хати. З) Село в ХІХ-ХХ століттях. 4)Історія шкільної освіти на селі. 5)Розвиток початкової школи. 6)Кабінет гуманітарної освіти. 7)Кабіиет природничо-математичної освіти. 8)Кабінет музики та трудового виховання. Наш музей не тільки розширився, але й докорінно змінився по своїй суті. Експонати музею стали доступними для відвідувачів. Тобто кожен має можливість доторкнутися руками до експонатів.
 
 
Відчути його історію та на хвилину повернутися до тих часів. В першому залі гідне місце в експозиції трипільського поселення є макет археологічних розкопок. Виставленні знаряддя праці: кам'яне рубило, кремінна кам'яна сокира та уламки керамічного посуду. Ця експозиція показана у вигляді археологічного культурного шару трипільської культури. Далі експозиція переходить до слов'янських землеробів і історії виникнення поселення с. Шкарівка. Тут знайшли своє місце в експозиції, сільськогосподарських інвентарем: кінний залізний плуг, серп, ціп, коса з грабками, ножна ступи. Речі побуту: ручна ступа, корито, жлукто, праска, ткацькі знаряддя, дерев’яні діжки, рубель і качалка, залізні праски, ковганки, керамічний посуд, дерев'яні ложки і т.д. Створений куточок шевця, зібрані у великій кількості знаряддя бондаря та столяра і багато інших речей. В цьому залі створений куточок виникнення і діяльності православної церкви Святого Духа. якій понад 260років В другому залі: « Інтер'єр селянської хати»,експозицію створено таким чином, що відвідувачі відчувають себе у хаті своєї прапра прабабусі. В хаті розміщені речі, які були в селянській хаті. Це піч, лежанка, тапчан, рогачі, керамічні глечики та горщики, рубель з качалкою, залізна праска, посудник із посудом, домоткані рушники, вишиті рушники, картини, селянський одяг, прядка, маслобійка, колиска сплетена з лози для малюків та багато іншого. В третьому залі: « Історія села XIX- ХХст.», де мова йде про колективізацію та людську трагедію односельчан в роки голодомору 1932-1933 років. Тут розміщені спогади односельчан, які засвідчують про ті страшні часи.
 
 
Певне місце в цьому залі займає експозиція про історію села в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945рр.Головна експозиція створена у вигляді «Братської могили» з вічним вогнем, де можна вшанувати пам'ять односельчан та воїнів визволителів які загинули в роки війни. Тут розміщені фотографії та розповіді про односельчанина Героя Радянського Союзу Никоненка Тимофія Івановича, який отримав Зірку Героя за форсування р. Дністер. Та стенд Героя Радянського Союзу Бердова Дмитра Михайловича, який отримав Зірку Героя за визволення с. Шкарівки. Біля монументу пам'яті розміщені фотографії односельчан, які загинули на дорогах війни. Пам'ять про них вічно житиме в наших серцях. Далі розгорнута експозиція у фотографіях про трудовий героїзм наших односельчан після війни. Провідне місце займають розповіді про кавалерів державних нагород. В другій кімнаті, де розмістилося 5 оглядових залів, показано 150 річну історію розвитку шкільної освіти на селі. В центральному оглядовому залі розміщені фотографії, спогади, речі які розповідають про історію розвитку школи, досягнення учнів у навчанні, громадському житті, відпочинку, туристично-краєзнавчій діяльності. Далі йде зал Початкової освіти в селі, їх успіхи і надбання. Саме початкова школа в нашому селі існувала з 1861 по 1930р. Спочатку це була церковно-приходська школа, через рік стала однокласним сільським народним училищем, а з 1909 по 1920 двокласне сільське народне училище. Тут розміщені фотографії і розповіді про вчителів початкових класів, фотографії всіх першачків післявоєнного періоду. Зібрані зошити, книги та учнівське приладдя різних часів. Наступний зал, який створений у вигляді кабінету історії, української мови і літератури, іноземної мови та зарубіжної літератури .ПОРУЧ ІЗ фотографіями вчителів предметників є велика кількість фотографій випускників нашої школи їх зошити, реферати та дослідницькі роботи з історії села. В четвертому оглядовому залі показано розвиток кабінетної системи природничо-математичного циклу-це таких предметів як математика лі мін, фізика, біологія, географія. Це розповіді про вчителів та учнів . їх здобутки з них предметів. І в п'ятому залі розмістилися матеріали ,які висвітлюють розвиток школи з трудового та виробничого навчання, військової підготовки, музики і співів, образотворчого розвитку школярів та спортивні досягнення школи. Наш музей активно проводить просвітницьку роботу.
 
В 2010 р. Краєзнавчий музей с. Шкарівка нагороджений грамотою Національної спілки краєзнавців України як переможець Всеукраїнського огляду музеїв, що висвітлюють події II світової та Великої Вітчизняної війни.
 
А в листопаді 2010р. на базі нашого музею була проведена обласна науково-практична конференція керівників краєзнавчих музеїв В лютому 2011 року група краєзнавців школи обмінювалися досвідом своєї роботи в Всеукраїнській школі юних музеєзнавців та активістів музеїв. 26 жовтня 2011 року музей організував і провів науково практичну конференцію до дня визволення України, для вчителів старшокласників та громадськості села. В 2010 році до дня села Шкарівка, за підтримки сільського голови Бондаря А.Г., вчителем історії Ярошевич А.П. була видана книга: «Шкарівка: із минулого в майбутнє». В 2011 році музеєм розроблено та проведено ряд екскурсій по історичним місцям села Шкарівка
Сайт села Шкарівка
Всі матеріали на сайті захищені