ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ


Фонд соціального страхування України демонструє нові підходи і принципи у своїй роботі, які відрізняються персональним адресним підходом до потреб людини та відповідають вимогам часу. Про це заявив директор виконавчої дирекції Фонду Євген Баженков.

Серед іншого Фонд змінив систему забезпечення відновлювальним лікуванням застрахованих осіб в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів. Відтепер замість централізованого замовлення та розподілу путівок на відновлювальне лікування кожен випадок, кожна потреба у реабілітації вивчається окремо за наявності медичних показань. «Фактично ми спростили порядок забезпечення лікуванням. До того ж людина сама обирає з переліку закладів, де має намір пройти реабілітацію. Потім Фонд узгоджує з санаторієм наявність вільних місць і укладається тристоронній договір – між Фондом, санаторієм і хворим», - зазначив директор.

Також важливим аспектом у діяльності Фонду є поступове, але ґрунтовне підвищення страхових виплат. За словами Євгена Баженкова, у січні збільшено виплати тим, хто втратив працездатність внаслідок професійного захворювання та потерпілим від нещасного випадку на виробництві, а також членам сімей, що втратили годувальника. Підвищення стосувалося майже 170 тисяч отримувачів страхових виплат. Чергове підвищення відбулося у березні – на 20% збільшено розмір щомісячних страхових виплат усім потерпілим на виробництві та членам їх сімей.

У результаті перерахування на Київщині щомісячна сума виплат для 4268 потерпілих та 320 членів їх сімей збільшилась на 20% і становить 11889,8 млн. грн. на місяць, зростання розміру виплати в середньому на одну особу склало 400 гривень.

Окремо слід відзначити, що 143 потерпілим у яких після проведеного перерахування розмір відкоригованої заробітної плати менше 3200 грн., встановлено новий розмір щомісячної страхової виплати розрахованої з розміру мінімальної заробітної плати 3200 грн. з урахуванням ступеня втрати працездатності.

Збільшений розмір щомісячних страхових виплат внутрішньо переміщеним особам та потерпілим, які знаходяться на постійному обліку буде виплачено протягом березня та квітня поточного року відповідно.

Нагадаємо, що з 1 січня 2018 року відділеннями управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Київській області 3697 особам було здійснено осучаснення заробітної плати, з якої призначались страхові виплати потерпілим на виробництві (членам їх сімей) за 2008-2011 роки та відновлено соціальну справедливість щодо розмірів страхових виплат, призначених до 2011 року. При цьому розмір щомісячних страхових виплат на одну особу збільшився в середньому на 503 гривні.

За минулий рік на відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров’я або в разі його смерті виплачено 99,5 млн. гривень.

Ще один масштабний проект, на реалізації якого зараз зосереджено зусилля команди Фонду, – створення і запуск електронного реєстру лікарняних. «Працюємо над створенням абсолютно прозорої системи, де не буде можливості для зловживань і необґрунтованих виплат. Видалення корупційної складової дозволить зменшити необґрунтовані видатки на лікування та направити їх на реальну медичну допомогу тим, хто цього насправді потребує», – запевняє директор виконавчої дирекції Фонду.

На думку Євгена Баженкова, необхідно продовжувати впровадження інноваційних змін в сфері соціального страхування, спрямованих на покращення соціального захисту наших громадян та задоволення потреб кожної застрахованої особи, потерпілого на виробництві і членів їх сімей.

«Ми впевнені в своїх силах і з оптимізмом дивимося в майбутнє, оскільки ясно усвідомлюємо масштаби перетворень, що маємо здійснити, та будуємо реалістичні плани щодо досягнення поставлених цілей», - підкреслив Євген Баженков.

Шкарівcька сільська рада - офіційний сайт
Всі матеріали на сайті захищені згідно законодавства України