Шкарівка святкує день села


Традиційно 19 серпня, на православне свято Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа у Шкарівці відзначають ще й День села. Це значуща подія для селян та гостей, яких цього дня приїздить у Шкарівку чимало.
 
Ось і цього року шкарівчани і гості пишно відзначали іменини села. А розпочалося святкування з урочистого відкриття дитячого розважального парку. Посеред парку розмістився чудовий фонтан, навколо – алеї, лавочки, дитячі гойдалки-каруселі. А в майбутньому усі доріжки парку будуть викладені тротуарною плиткою. 
 
 
 
На урочистості в село завітали і поважні гості. Серед них: губернатор Київщини Анатолій Присяжнюк, голова Білоцерківської райдержадміністрації Андрій Немна та інші.
 
Після відкриття парку усі вирушили до Будинку культури, де й відбулися головні події свята. 
 
Традиційно вітали гостей, а ті у свою чергу – господарів, дарували подарунки, відзначали кращих з кращих. Виступали аматори сцени Шкарівки, артисти та гумористи з Білої Церкви. А поки дорослі були на урочистостях, малеча розважалися на вулиці. Для них було організовано цікаві конкурси, ігри, вікторини з призами. Свято видалося на славу, гуляли шкарівчани до пізного вечора…
 
 
Історична довідка
 
Шкарівка — село в Білоцерківському районі Київської області. Розташоване над річкою Рось.
 
Засноване в 16 столітті.Територія села була заселена ще в давні часи. Археологічні дослідження показали, що тут розташовувалися найдавніші поселення Поросся доби неоліту – представники трипільської культури. Вчені вважають, що виникнення Шкарівки сягає часів Київської держави Рюриковичів. У другій половині VI століття в урочищі Монастирище була облаштована пасіка з невеликим хутором, яку згодом придбав Білоцерківський підстароста Шкаровський. Саме він і надав поселенню, що відроджувалося, сучасну назву за своїм родовим гніздом Шкарів, що на Волині.
 
Нині Шкарівка - велике процвітаюче село. Воно багате на новобудови, молоді сімї, новонароджених. Село газифіковане, телефонізоване, є центральне водопостачання, майже всі дороги заасфальтовані, налагоджено транспортний зв’язок з районним центром. У селі є власне комунальне підприємство: 10 двірників, сантехніки, електрики та інші спеціалісти комунального підприємства щодня дбають про те, щоб у Шкарівці було чисто, справно працювали водогін та інші комунікації.
 
У селі розташований дерев’яний Свято-Духівський храм XVIII століття.
 
 
А ми тим часом, гуляючи селом, не переставали милуватися його здобутками. Шкарівка- одне з найуспішніших сіл на Білоцерківщині. Левова доля цього успіху по праву належить сільському голові – Анатолію Григоровичу Бондару. Запитайте шкарівчан, і вам скажуть, що просто не уявляють собі на посаді сільського голови когось іншого. Під час кожних виборів не менше 70% виборців віддають свої голоси саме за Анатолія Григоровича. Напередодні свята ми поспілкувалися з сільським головою.
 
- Анатолію Григоровичу, скільки років Ви є сільським головою?
 
- Та вже двадцять років! Раніше я працював агрономом, керуючим в господарстві. Потому я був незвільненим заступником голови сільської ради. Згодом я два роки був сільським головою, якого обирали депутати сільської ради. А вже у 1994 році почали обирати голову сільради прямим голосуванням мешканці села. І відтоді люди довіряють мені цю роботу.
 
- Люди Вам дійсно довіряють, бо бачать реальний результат Вашої роботи. Ми проїхалися селом, відвідали амбулаторію, дитячий садочок, Будинок культури і скрізь, де ми були, нам хваляться, що тим, що мають, завдячують сільському голові, тобто Вам.
 
- Та Ви ж прекрасно розумієте, що сам би я нічого не зробив. У мене є підтримка мешканців села, команди депутатів. То так можна працювати.
 
- То ж у Вас є взаємна підтримка: люди підтримують Вас, а Ви піклуєтеся про людей?
 
- Так. Разом вдається досягати результатів. Ви ж бачили, що ці об’єкти, котрі перебувають на утриманні сільської ради (амбулаторія сімейного типу, дитячий садок, Будинок культури), з кожним роком покращуються, розвиваються. Адже час вимагає змін. До речі, при школі ми заснували краєзнавчий музей. Цього року ми свят-куватимемо 150-річчя освіти на селі. Тож ретельно готуємося до цієї дати.
 
- Бюджет села в основному наповнюється за рахунок податків, що надходять від підприємств, які знаходяться на території сільської ради. Скільки таких підприємств у Шкарівці?
 
- На території Шкарівської сільської ради розташовано понад 40 підприємств. Є серед них малі, середні і досить потужні, як то меблеве підприємство «Укрюг».
 
- У Вас налагоджена співпраця і маєте відповідне розуміння керівників цих підприємств?
 
- Співпраця налагоджена, жодних проблем не виникає. Якщо і є якість питання, то вони вирішуються у робочому порядку. Підприємства справно сплачують податки, є розуміння і підтримка у тих питаннях, які треба вирішувати разом. В принципі, ми звикли так працювати, щоб не втручатися у справи один одного і не диктувати умови. На мою думку, так і повинно бути. Кожен повинен займатися своєю справою.
 
 
- Окрім всього іншого, у Шкарівці ще й культура на високому рівні. Маєте і дорослий, і дитячий ансамблі. Розкажіть про них.
 
- Так, справді, це – наша гордість. Народний фольклорний ансамбль „Водограй” та дитячий фольклорний колектив «Кумасики» очолює художній керівник Геннадій Семенович Тупчій. До речі, «Кумасики», котрі відзначили своє п’ятиріччя, вже в перший рік свого існування привезли Гран-прі з фестивалю в Угорщині. «Водограй» відзначатиме цьогоріч 15 років з дня заснування. Це досить солідний вік. Обидва ансамблі беруть участь у різномантінхих конкурсах і фестивалях, здобувають там перемоги. А два роки тому, за підтримки сільської ради «Водограй» «Кумасики» взяли участь у міжнародному фестивалі «Браславські зарніци» у Білорусі. До речі, вони були єдиними представниками з України. Жодне свято у селі не обходиться без виступів цих ансамблів.
 
- Шкарівка славиться ще й спортивними досягненнями.
 
- Так. Наша футбольна команда «Граніт» - краща у районі. Ми у своїй групі лідируємо у першості області. Головний тренер команди – Сергій Вікторович Ковальчук – сам шкарівчанин, тож прагне прославляти рідне село через спорт. Це відповідальна людина, котра ставить завдання і виконує їх.
 
Ми плануємо збудувати крите футзальне приміщення, що розташовуватиметься на території школи.
 
- Анатолію Григоровичу, розкажіть, будь ласка, про Вашу роботу з депутатським корпусом села Шкарівка.
 
- У нас досі було 16 депутатів сільської ради. На жаль, один з них трагічно загинув. Тож на його округу плануємо обрати депутата під час парламентських виборів. Хочу сказати, що я був депутатом сільської ради ще за радянських часів. Тоді у селі було 25 депутатів і зібрати їх на сесію було майже нереально. Сьогодні ж наші депутати відвідують сесію сільради без жодних проблем. За 20 років не було жодного випадку, щоб сесія не відбулася з причини неявки депутатів. На наших сесіях сумно не буває. Скажу відверто, засідання відбуваються дещо коректніше, ніж у Верховній Раді, але за накалом не поступаються. Обговорення відбуваються дуже бурхливо. Жодного тоталітаризму. Кожен може виступити і відстояти свою точку зору. Скажімо, минулорічний бюджет ми приймали дуже довго. Враховувалися думки та пропозиції кожного депутата. Кожне рішення обґрунтовується. Ось, для прикладу, ми планували зробити 3-4 дитячих майданчиків впродовж року. Але коли ретельно розібралися та порадилися, то вирішили спорудити міні дитячий парк відпочинку.
 
- Що ще плануєте зробити у селі?
 
- Маємо намір спорудити фонтан зі світломузикою та водограями, облагородити територію навколо Будинку культури, щоб наші молодята не їздили фотографуватися у Білу Церкву, а милувалися видами рідного села. Сподіваюся, до кінця моєї нинішньої каденції (а це ще два роки) ми встигнемо втілити ці наміри у життя. Окрім того, на території села було виявлено джерела, котрі мають сталу температуру води впродовж року. Нині планується облагородити це місце та передати у приватну власність. Вже сьогодні є чимало охочих скупатися у цій воді.
 
Хочу зауважити, що коли ми розповіли керівникам підприємств про наші плани, то жодної відмови від них не було. Вони з радістю нам допомагають здійснювати розбудову села.
 
- Складається таке враження, що у Шкарівці немає жодних проблем. То чи є вони насправді?
 
- Насправді проблем, котрих би ми не могли вирішити, дійсно немає. Є питання, котрі перебувають у процесі розв’язання та в роботі. Господарство у нас складне. Та головне, що є команда, з якою можна працювати і вирішувати будь-які питання.
 
 
 
- Вас дуже важко застати на місці, Ви постійно у справах. Як Ваші рідні сприймають таку Вашу роботу?
 
- Вони вже звикли за стільки років. І дякувати Богу, є розуміння і підтримка.
 
- Розкажіть про свою велику сім’ю.
 
- Родина у мене велика. Дружина Ольга Миколаївна, з якою ми вже разом 37 років. Маємо троє дітей: син і дві доньки. Усі вони вже дорослі, мають свої власні родини. Порадували нас трьома внуками і двома внучками. Коли усі приїздять до батьків, то маємо повну хату людей.
 
- Анатолію Григоровичу, у Вас є велика дружна родина, Ви керуєте чудовим селом. Все у житті склалося. Про що Ви ще мрієте у цьому житті?
 
- У мене є ще дуже багато планів. Сподіваюся, Бог дасть мені здоров’я і сил їх втілювати у життя.
 
- Анатолію Григоровичу, на Вашу думку, якими рисами повинен володіти сільський голова, щоб досягти успіху у своїй роботі?
 
- Я вважаю, що перш за все повинні бути людяність і порядність. А до них все інше додасться.
 
У Шкарівці робиться усе можливе для того, щоб життя шкарівчан від малого до старого з кожним днем поліпшувалося, щоб кожен мешканець почувався тут якнайкраще. Турбота про підростаюче покоління всебічна: прекрасний дитячий садочок, де створені найкращі умови; школа, котрій позаздрить будь-яка міська; стадіон та інші спортивні споруди, що є чи не найкращими у всьому районі… Для дорослих мешканців: сучасна амбулаторія, чудовий Будинок культури, усі умови для цікавого та змістовного дозвілля… А ще плани і плани, котрі обов’язково стануть реальністю. Тому й не поспішають шкарівчани залишати рідне село, бо ж хіба є десь краще?
 
Олена Ходоровська
Сайт села Шкарівка
Всі матеріали на сайті захищені